12 Ağustos 2022

Charlotte Hornets James Borrego ile Yolları Ayırdı

Charlotte Hornets, ESPN’den Adrian Wojnarowski nin raporuna göre, baş antrenör James Borrego ile yolları ayırdı.

Yaşayan basketbol efsanesi Michael Jordan’ın sahibi olduğu takım, bu yıl NBA’de normal sezonu 43 galibiyetle doğu konferansında onuncu sırada tamamlayıp play-in turnuvasında katılmaya hak kazanmıştı. Fakat play-in turnuvasın eleme maçında deplasmanda Atlanta Hawks karşısında oldukça dağınık bir oyun ortaya koyup 132-103’lük skorla sezonu noktalamışlardı.

James Borrego, 2018 yazından bu yana Charlotte Hornets’ın başında görev yapıyordu. Hornets’ın başında 300 normal sezon maçına çıkan Meksikalı koç, bu karşılaşmalarda 138 galibiyet 162 mağlubiyet aldı.

Charlotte Hornets’ın başında olduğu dört sezonda da play-off göremeyen Borrego son iki sezonda takımı play-in turnuvasına taşımayı başarsa da Hornets onun yönetiminde playoff biletini alamadı.

Bu sezona geçtiğimiz sezon yılın çaylağı ödülünün sahibi olan LaMelo Ball ve Miles Bridges’in yüksek formuyla iyi bir başlangıç yapan Hornets, şubat ayının ortasından itibaren takımın deneyimli ismi Gordon Hayward’ın sakatlanmasıyla beraber ivme kaybetti.

Takıma oynattığı tempolu basketbolla James Borrego Hornets’i bu sezon ofansif verimlilikte sezon genelinde ilk 10 içine sokmayı başardı. Fakat bilhassa kadroda net bir çember savunucusuna sahip olmayan Hornets defansif verimlilikte normal sezonu 22. sırada tamamladı.