11 Ağustos 2022

Nikola Jokic:“Seri Henüz Bitmedi”

NBA playofflarında batı konferansı ilk turunda dün gece oynanan maçta Denver Nuggets, evinde Golden State Warriors’a 118-113 yenilerek seride 3-0 geriye düştü.

Geçen sezonun MVP’si ve bu sezon da en değerli oyuncu ödülünün üç finalisti arasında yer alan Nuggets’ın Sırp yıldızı Nikola Jokic, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Sırp uzun, karşılaşmada takım olarak ortaya koydukları efora vurgu yaparak 3-0 geride olmalarına karşın işlerinin henüz bitmediğini söyledi:

“Bence henüz hiçbir şey bitmedi. Eğer bundan sonraki maçlarda da bu geceki eforumuzu sahaya yansıtırsak rakip karşısında bir şansımız olabilir. Karşımızda harika bir rakip var ama bu gece onlarla kafa kafaya oynayabileceğimizi gösterdik.

Golden State Warriors’a karşı s üçüncü maçta 37 sayı ve 18 ribauntla double double yapan Jokic, seri genelindeki en etkili oyununu ortaya koysa da mağlubiyete engel olamadı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Denver Nuggets baş antrenörü Michael Malone ise tıpkı Jokic gibi takımının ortaya koyduğu eforu övdü:

“Bu işi bırakmayacağız. Takımını ve oyuncu grubunu tanıyorum. Dördüncü maçta elimizden gelenin en iyisi ortaya koymak için savaşacağız.”

Seri genelinde özellikle deplasman maçlarında ortaya koyduğu oyunla eleştiri oklarının hedefinde olan Aaron Gordon ise karşılaşmanın ardından şunları dile getirdi:

“Bugün maça kazanmaya çok yakındık ve kazanacağımızı hissettik. Eğer seriyi 2-1 yapabilseydik her şey çok farklı olurdu. Ama henüz pes etmiş değiliz. Umarım sezon genelinde sergilediğimiz birlikteliği koruyup seriye tutunmayı başarırız.”  

Eurohoops