27 Mayıs 2024
THY EuroLeague

THY EuroLeague Sezonun Geleceği İçin Oyuncular Birliği İle Görüştü

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi yönetimi, sezonun geri kalan sürecine ilişkin karar verme aşamasına geçti. EuroLeague yönetimi, Oyuncular Birliği ile görüşerek sezonun tamamlanmaması durumunda maaşlardan %33 oranla kesinti talep etti.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini göstermeye devam ederken, durumdan etkilenenler arasında da şüphesiz ki spor kulüpleri yer alıyor. Tedbir amaçlı liglerin süresiz olarak ertelenmesi kararının sonrasında, sezonun tamamlanıp tamamlanmayacağı ise merak konusu haline geldi. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi yönetimi de, sezonu geri kalan sürecine ilişkin karar vermek adına harekete geçti

Belirsizliği sebebiyle çok kişinin kafasında soru işaretine neden olan ve spor kulüplerini zor bir sürecin içerisine atan lig erteleme ve sezonun ne olacağı düşüncesine ilişkin, Oyuncular Birliği ile Avrupa Ligi görüşerek, teklifte bulundu.

%20 Kesintiden Fazlası Kabul Edilmiyor  

Sezonun tamamlanmaması durumu söz konusu olduğunda, maaşlarda %33 kesintinin olmasını teklif eden yönetim, oyuncular tarafından ise pek sıcak karşılanan bir durum olmadı.

Oyuncuların, bu durumda en fazla %20 kesintiyi kabul ettikleri ve daha fazlasına ise yanaşmadıkları öğrenildi. Süreç içinde taraflar arasında görüşmeler devam ediyor, öte yandan kararın ne yönde olacağı ise çok fazla merak edilen bir durum haline geldi.