29 Mayıs 2024

Lebron: “Bu Kadar Çabuk Birlik Olacağımızı Düşünmüyordum.”

Los Angeles Lakers‘ın tecrübeli süper yıldızı Lebron James, ABD basınına detaylı açıklamalarda bulundu.

Corona salgını nedeniyle dünyanın tamamında olduğu gibi ABD’de de herkes evinde ailesiyle vakit geçirip, dinleniyor.

Lebron da sporcular için alışılması zor olan bu dönemde takımı Lakers’ın geleceği hakkındaki düşüncelerini basına açıkladı ve taraftarlarının yüreğine su serpti adeta. Sezonun maç oynanmadan tamamlanmasını acı verici olacağını belirten Lenron açıklamalarına şöyle başladı:

İlk yılındaki bir koçun sistemi, staffta yeni isimlerle beraber yaptıklarımızdan memnunum. Dürüst olmam gerekirse bu kadar çabuk birlik beraberlik içerisine gireceğimizi bilmiyordum. Anthony Davis’le beraber birçok yeni parçamız vardı. New Orleans’ta 7 yıl geçirmişti ve yeni bir sisteme geliyordu, benim yanımda oynayacaktı. Nasıl olabilirdi ki? Olduğundan çok daha fazla zaman alacağını zannetmiştim ama çok yanılmışım.

Sezonun nasıl tamamlanacağı konusunda bir çok söylenti çıktığını belirten Kral, bu konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Eğer izole bir konum olarak Las Vegas veya başka bir yerde oynamamız planlanıyorsa bunun saha içinde olduğu kadar saha dışında güvenliğimizi sağlayacak şekilde olması lazım. Üstlerimizin anlaması gereken şey en önemli olgunun güvenliğimiz olduğu. Oradan sonra yeni bir adım atarız.

EDİTÖR YORUMU:

2013 yılında beri play-off özlemiyle yanıp tutuşan NBA tarihinin en başarılı takımlarından biri olan Lakers, bu sezon Lebron-AD ikilisini bir araya getirerek en güçlü şampiyonluk adayı konumuna gelmişti. 11 Mart’ta sezon askıya alınanan kadar 49 galibiyet, 14 mağlubiyetlik seriyle Batı konferasında lider konumdaydılar. Lebron saha içinde de saha dışında da takımına çok iyi liderlik ediyor, yaşı ilerledikçe karakteri de büyüyen oyuncular arasına adını yazdırdı. Artık sadece skor bularak değil Davis’in kullanmak üzere kurulu bir sisteme liderlik edip, onu servisleriyle besleyerek de takımını bir üst seviyeye taşıyabiliyor. Umarız corona illetini tüm dünya olarak elbirliği ile en kısa sürede atlatırız ve tekrar NBA sahnesinde Kral’ı keyifle izleriz.