27 Mayıs 2024
FIBA

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın Ardından Gözler FIBA’da

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor müsabakaları askıya alınıyor veya ileri bir tarihe erteleniyor. Tokyo Olimpiyat Oyunları da bu kapsamda 1 yıl sonraya ertelendi. Organizasyonun yapılması için belirlenen tarih ise 23 Temmuz ve 8 Ağustos 2021 tarihlerine karar verildi. Bu tarihlerin açıklanmasının ardından gözler ise FIBA kararına çevrildi.

2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası için FIBA da bugün toplanarak tarih için karar vermiş olacak.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olumsuz etkiledi. Spor organizasyonlarına ve liglere de yansıyan durum çoğu etkinliğin ve ligin iptaline neden oldu. Öte yandan bazı organizasyonlar ise bir ileri tarihe ertelendi.

Avrupa Oyunları 2022 Yılına Ertelenebilir

Tokyo Olimpiyat Oyunları da bu kapsamda 1 yıl sonrasına ertelenerek 23 Temmuz ve 8 Ağustos 2021 tarihleri şeklinde belirtildi. Durum böyle olunca da gözler FIBA’ya çevrildi.

Kovid-19 salgını sebebiyle ertelenen spor organizasyonlarında 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası için de tarih kararı, bugün belirlenecek. Yapılacak toplantının ardından ise tarihin açıklanması bekleniyor.

Ayrıca olimpiyatların 2021 yılında olacak olması sebebiyle, Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın da 2022 yılına ertelenmesi söz konusu olabilir. 2021 yılında planlanan pek çok etkinlik de bu anlamda ileri bir tarihe alınabilir.

 

One thought on “Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın Ardından Gözler FIBA’da

  1. Korona belası herşeyi ters düz etti.. Tokyo olimpiyatların 1 sene sonra olması doğru bir karar. bakalım diğerlerin tarihi ne olacak.

Comments are closed.