20 Nisan 2024

Anthony Davis Lakers’daki Geleceği Hakkında Konuştu

Los Angeles Lakers ile NBA kariyerindeki ilk şampiyonluğunu yaşayan Anthony Davis takımdaki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Lakers’in tarihindeki on yedinci şampiyonluğu yaşamasında LeBron James ile birlikte en büyük pay sahiplerinden biri olan Anthony Davis’in kontratında önümüzdeki sezon için 28 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu bulunuyor. Yıldız oyuncu konu hakkında yaptığı açıklamada Lakers’daki ilk yılında iyi harika zaman geçirdiğini belirtti. Geleceği hakkında da konuşan Anthony Davis menajeriyle oturup en doğru kararı vermek istediğini belirtti. Şu an için kesin bir kararı olmadığını aktaran Davis’in önümüzdeki sezon kontratında bulunan oyuncu opsiyonunu kullanması beklenmiyor.

Bu durumda serbest oyuncu olacak Anthony Davis’in takımın bir diğer yıldızı LeBron James ile aynı menajerlik şirketinin oyuncusu. Bu faktörün yanı sıra yıldız oyuncunun LeBron James ile geçirdiği ilk sezonda yakaladığı uyum da önümüzdeki sezon takımda kalmasını güçlendiren bir diğer faktör. Lakers’in NBA’deki en büyük pazarlardan biri olması da bu olasılığı güçlendiriyor.

27 yaşındaki yıldız oyuncu normal sezonda Lakers formasıyla 62 maçta 26.1 sayı, 9.3 ribaunt ve 2.3 blok ortalamaları yakalamıştı. Play-off dönemindeyse oynadığı 21 maçta 27.7 sayı, 9.7 ribaunt, 3.5 asist ve 1.4 blok ortalamalarıyla mücadele eden Anthony Davis kariyerindeki ilk şampiyonluğu yaşamıştı.