20 Haziran 2024

Anadolu Efes Özel Uçakla Berlin’e Uçtu

Anadolu Efes takımı Turkish Airlines Euroleague çift hafta programı içerisinde oynayacağı maçlar için Almanya’nın Berlin kentine kulüp partneri Corendon Airlines’ın özel olarak hazırladığı takım uçağıyla gitti.

Anadolu Efes bu maç sonrasında da Litvanya’nın Kaunas kentine geçecekler.

Anadolu Efes Spor Kulübü kafilesinin bu iki ülkeye giderken sağlıklı ve konforlu bir şekilde uçması için hazırlanan Boeing 737-800’ün içinde Anadolu Efes Spor Kulübü temalı giydirmeler de yapıldı. İstanbul Havalimanı’ndaki uçuş öncesinde Corendon Airlines ekipleri tarafından karşılanan Anadolu Efes oyuncuları, yapılan hazırlıklar için Corendon Airlines çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirtti. Uçuş öncesinde Kaptan Pilot Yücel Ceylan Anadolu Efes Kaptanı Doğuş Balbay’a uçak maketi hediye ederken, Balbay da Ceylan’a imzalı forma hediye etti.

İlklerin Havayolu Corendon Airlines ile Türk basketbolunda İlklerin Takımı Anadolu Efes Spor Kulübü’nü bir araya getiren partnerlik anlaşması kapsamında Anadolu Efes kafilesi ilk Corendon Airlines uçuşunu yaptı.

İlk olarak Corendon Airlines’ın en yoğun uçuş noktalarından biri olan Berlin’e gidecek olan Anadolu Efes, çifte maç haftasına Corendon Airlines konforu ile başladı.

Covid-19 salgını ile ilgili tüm tedbirler alındı

İstanbul Havalimanı’nda buluşan Anadolu Efes kafilesini Corendon Airlines uçuş ekipleri karşılarken kafile için İstanbul Havalimanı’ndaki Corendon Airlines noktalarında ve uçak içinde gerekli tüm salgın tedbirleri de alındı. Özel takım uçağına Anadolu Efes kafilesi dışında yolcu alınmadı.

Alınan tedbirlerden dolayı Corendon Airlines ekiplerine çok teşekkür ettiklerini söyleyen Anadolu Efes oyuncuları, Berlin ve Kaunas seyahatlerine özel takım uçağıyla gitmenin kendilerini çok mutlu ettiğini de belirttiler.

İlklerin Havayolu Corendon Airlines, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün başarı yürüyüşüne destek olmaya önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Kaynak: Anadolu Efes & Corendon Airlines