19 Temmuz 2024
Ertuğrul Erdoğan

Ertuğrul Erdoğan İçin Zalgiris Kaunas Devrede

Basketbol liglerine verilen ara döneminde hareketli geçen transfer süreci, Zalgiris Kaunas için de sürüyor. Takımın baş antrenörünün Barcelona ekibi ile anlaşmasının ardından koçsuz kalan ekip, Galatasaray’ın hocasına gözünü dikti. Başarılı koç Ertuğrul Erdoğan için harekete geçen ekip, hocayı takımın başına geçirme konusunda da ısrarcı görünüyor.

Zalgirus Kaunas ekibi, basketbol koçu Sarunas Jasikevicius’un Barcelona ile anlaşmasının ardından hocasız kaldı. Takımın başına geçecek biri için hazırlıklar devam ederken, Galatasaray ekibinin hocası ise yakın kadraja alındı. Ertuğrul Erdoğan için harekete geçen ekip, başarılı koçu takımın başında görmek istiyor.

Hoca Jasikevicius’un Barcelona ekibi ile anlaşması üzerine hocasız kalan ekip, Galatasaray ekibinin hocası ile yakından ilgileniyor.

Öncelikli aday konumunda yer alan Ertuğrul Erdoğan olurken, takımın koç arayışları ise tüm hızıyla devam ediyor.

Sarunas Jasikevicius’un Erdoğan için sağlamış olduğu referansın da etkisinin de bu istekte yeri son derece büyük oldu.

Eski Öğrencisiyle Bir Araya Gelebilir

Erdoğan’ın kadro kurma, taktiksel yaklaşım alanlarında da eski hoca ile benzemesi, teknik ismin istenmesinde büyük bir rol oynuyor.

Sarı kırmızılı takımda öğrencisi olan Nigel Heyes ile tekrar Zalgiris ekibinde bir araya gelmesi durumu da an meselesi olabilir.

Söz konusu tekliflere sarı kırmızılı hocanın ne diyeceği merak konusu olurken, kulüpten ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Güncel Yazılar