18 Temmuz 2024
Basketbol Şampiyonlar Ligi

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Son Durum

Basketbol Şampiyonlar Ligi için beşinci sezon, en güçlü sezonu olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Türkiye’den 5 takımın katılacağı ligde, toplamda ise 44 kulüp yer alacak. Yeni sezona katılacak olan 41 kulüp ise kendi ligini ilk 8’de bitirecek.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 5’inci sezonu, en güçlü sezon olarak tanımlanmaya devam ediyor. Ligde Türkiye’de ise toplam 5 takım yer alıyor.

44 kulübün mücadele edeceği Basketbol Şampiyonlar Ligi mücadelesinde, yeni sezona katılacak olan 41 kulüp ise kendi ligini ilk 8 sırada bitirdi. Toplamda ise 14 yerel lig şampiyonu ve 25 farklı Avrupa ülkesi temsilcisinin katılımı ile büyük bir lig heyecanı basketbol severleri bekliyor olacak.

Ligin son listesinin ise 2 Temmuz günü video konferans toplantısı neticesinde Basketbol Şampiyonlar Ligi Yönetim Kurulu toplantısı ile güncellendiği öğrenildi. Öte yandan listenin onaydan geçtiği bilgisi de edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Öte yandan video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya katılanlar arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Serbülent Şengün’ün de yer aldığı öğrenildi.

Koronavirüs Etkisi

İstisnai durumlar sebebiyle BCL Yönetim Kurulu, 2019-2020 Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için rekabet eden tüm takımlara yeni sezonda yer verme hakkı vermişti.

28 takımın normal sezona doğrudan girmesinin onaylanmasının altında ise koronavirüs salgını yattı.

Güncel Yazılar