17 Haziran 2024

Karşıyaka, Crocker Konusunun Çözüldüğünü Resmi Olarak Açıkladı

Pınar Karşıyaka yeni sezon öncesi transfer hamlelerinde daha rahat hareket edebilmek için FIBA’daki önemli bir dosyasını kapattığını duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere İzmir temsilcisi Tony Crocker ile yollarını ayırmak istemiş ancak Birleşik Amerikalı forvet sezonun kalanındaki alacaklarının ödenmemiş olması gerekçesiyle FIBA’ya başvurmuştu.

İzmir temsilcisi kulübün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Crocker ile anlaşılarak FIBA’daki dosyanın kapandığını duyurdu:

Pandemi sebebiyle sonlandırılan ligler neticesinde yapılar görüşmeler sonunda bu sezonki alacaklarının bir kısmından tasarruf ettiğimiz ve sözleşmesinin ikinci yılını feshettiğimiz Tony Crocker ile yollarımız, o dönemde imzalanmış protokoldeki şartlara bağlı olarak ayrılmıştır. Oyuncuya karşı yapılması gerekli edinimler bu protokol çerçevesinde gerçekleştirilmiş olup,oyuncunun avukatının o dönem FIBA nezdinde açmış olduğu davanın geri çekilmesi sağlanmıştır.

Oyuncumuz Tont Crocker’a Pınar Karşıyakamıza yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz.

Karşıyaka Spor Kulübü