20 Nisan 2024
Galatasaray

Galatasaray’dan Şampiyonlar Ligi Açıklaması

Galatasaray Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever, FIBA Şampiyonlar Ligi’ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Eurocup’tan ayrılan  sarı kırmızılı takımın FIBA Şampiyonlar Ligi’ne geçişine ilişkin Galatasaray Kulübü Basketbol Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever’den açıklama geldi. Yapılan açıklamada anlaşmanın tüm detaylarına da yer verildi.

Uzun bir zamandır EuroLeague Basketball organizasyonunda yer alan Galatasaray Doğa Sigorta, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak. Sarı kırmızılı takımla ilgili yaşanan bu gelişmeye ilişkin ise Ömer Cansever açıklama yaptı.

350 Bin Avro Gelir Sağlanacak

FIBA çatısı altında Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edileceğini belirten yönetici, bu organizasyondan sağlanacak gelirin 350 bin avro olacağını söyledi. Normalde ise FIBA’nın ayak bastı parası olarak 250 bin avro civarı para verdiğini fakat kendilerinin Galatasaray’ın marka değeri sebebiyle iyi pazarlık yaptıklarını ekledi.

 Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin sarı kırmızılı kulüp için daha iyi ve daha hayırlı olacağını düşündüklerini de belirterek, anlaşmanın ise 3+2 yıl olacağını ifade etti. Ve önceki gün imzalandığını ve duyurusunun da yapıldığına dikkat çekti.

Öte yandan erkek basketbolda başantrenör Ertuğrul Erdoğan’dan, kadın basketbol takımında da Efe Güven’den çok memnun olduklarını söyledi. Ve Ertuğrul Erdoğan’ın sözleşmesini de uzatmak istediklerinin altını çizdi.

Güncel Yazılar