25 Şubat 2024
Almanya Basketbol Ligi

Almanya Basketbol Ligi İçin Çip Önerisi

Koronavirüs salgını ile tanınmaya başlayan çip teknolojisi, artık dev spor kulüpleri tarafından da kullanılmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre Almanya Basketbol Ligi’nde salgının takibinin yapılması için oyunculara çip takması tavsiyesinde bulunuldu. Bu çipleri ile artık sporcuların aldığı komutları ne derece yerine getirdiği ve performans durumları da belirlenmiş olacak.

Topun içerisine yerleştirilen çip, yeni bir teknoloji ile artık sporcuların kıyafetlerine de gelebilecek. Dünyanın en büyük kulüplerinin tercih ettiği bu sistem ise, son olarak Almanya Basketbol Ligi için önerildi.

Çip Giyen Maske Takmayabilir

Kullanılan çiple, sporcunun takibi, performans analizi ve taktik analizlerinin de yapılabilmesi sağlanıyor. Bu sayede sporcuların verilen talimatları ne şekilde yerine getirdiği ve takip, anlayabilme yeteneği de ortaya çıkmış oluyor. Ayrıca takılmış olan çip vasıtasıyla, basketbolcunun hızı, esnekliği, vücudunda hangi bölgeye daha çok yüklendiği ve sakatlığın önüne geçebilmek için alınacak önlemler de raporlanmış olacak. Fakat söz konusu veriler, pandemi öncesinde idi.

Pandeminin ardından ise sporcuların kimlerle temas ettiğinin tespit edilebileceği öğrenildi. Ve edinilen bilgilere göre Almanya Basketbol Ligi de çip konusunda gönüllü olacak takımlar arasında yer alabilecek. Ve hareket çipini giyen sporcuların da otelde maske takmasına gerek olmayacağı vurgulandı.

Güncel Yazılar