27 Mayıs 2024

Meğer Bruce Lee ile Kareem Abdul-Jabbar Birlikte Antrenman Yapıyorlarmış!

NBA‘in efsane oyuncularından Kareem Abdul-Jabbar, başarılarla dolu kariyerinde kendisini motive eden önemli etkenlerden birini paylaştı.

ESPN’in canlı yayınına katılan Abdul-Jabbar, kariyerinin ilk döneminde bir diğer efsane, Kung-Fu üstadı Bruce Lee ile yaptığı çalışmaların performansı üzerinde özellikle devamlılık konusunda çok önemli bir payı olduğunu ifade etti.

Halihazırda NBA tarihinin en çok sayı üreten oyuncusu konumunda bulunan efsane uzun şu ifadeleri kullandı:

Bruce her zaman açma-germe hareketlerinin çok önemli olduğunu söylerdi. Bu yüzden beraber antrenman yapmadan önce uzun süre açma-germe hareketleri yapardık. Ben de kariyerimin devamında yoga yapmaya başlayıp bu alanda kendimi geliştirerek bunu bir adım öteye taşıdım. Yoga, sezon aralarında vücudumu yenileyebilmek için yapabileceğim en iyi egsersizdi. Bruce ile yaptığım antrenmanlar kariyerim üzerinde kilit bir rol oynadı.

ESPN

73 yaşında olan Abdul-Jabbar, NBA kariyeri boyunca Milwaukee Bucks ile Los Angeles Lakers formalarını tam 20 sezon boyunca terletti. Rakip potalara toplamda 38.397 sayı gönderen süper yıldız, yıllık programında sadece 2 hafta izninin bulunduğunu, antrenmanlarını bu şekilde düzenlemiş olmanın sağlıklı kalıp bu kadar uzun sezonlar boyunca mücadele etmesinde önemli rol oynadığını belirtti.