29 Mayıs 2024
Kostas Sloukas

Kostas Sloukas Fenerbahçe’den Ayrıldı

Fenerbahçe Beko ekibinin yıldız ismi ve oyun kurucusu olan Kostas Sloukas, eski takımı olan Olympiacos’a dönme kararı aldı. Yunan basketbolcunun kulübüyle 3 senelik sözleşmeye imza atacağı bilgisi edinildi.

Fenerbahçe Beko ekibinde forma terleten ve oyun kurucu konumunda bulunan Yunan basketbolcu, eski takımına dönme kararı aldı. Yıldız sporcu Kostas Sloukas, Olympiacos’a dönecek. Ve eski ekibiyle 3 senelik daha sözleşmeye imza atmış olacak.

 Sarı lacivertli takımdan ayrılışına ilişkin çok fazla haberde konu olan yıldız basketbolcunun, gidişinin artık kesinleştiği öğrenildi. Bir senelik daha kontratı bulunan sporcu, ayrıca Zeljko Obradovic’in takımdan ayrılışına ilişkin de değerlendirmede bulundu. Basketbol koçunun takımdan ayrılması durumunda, kendi geleceğinin de gelişeceğini ifade eden sporcunun, eski takımına dönmesi de antrenörün durumu ile ilgili soru işaretine neden oldu.

Eski Kulübü İle Anlaştı

Fenerbahçe ekibinden ayrılmak isteyen yıldız sporcu için devreye giren ekipler arasında ise Real Madrid ve CSKA Moskova’nın olduğu da biliniyordu. Fakat sporcu eski kulübüne gitmeyi tercih etmiş oldu.

Yunan ekibin yöneticileri ile dün masaya oturan basketbolcu, kontrat detaylarına ilişkin de anlaşma sağladı. Bu sezon EuroLeague’de 25 maçta forma terleten sporcu, 11.6 sayı ve 6.1 asist ortalamalarına sahipti.

Güncel Yazılar