26 Mayıs 2024
Shane Larkin

Anadolu Efes 80-75 Real Madrid’i Devirdi

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 21. Haftasında karşı karşı karşıya gelen Anadolu Efes ve Real Madrid mücadelesi 80-75 skorla sona erdi.

THY Avrupa Ligi’nde 21. Haftanın önemli mücadelesi Anadolu Efes ve Real Madrid, İspanya takımının ev sahipliğinde gerçekleşti. Ligin 1. Sırasında yer alan lider Anadolu Efes ve ikinci sırada onu izleyen Real Madrid mücadelesi, İspanya temsilcisinin mağlup olması ile sona erdi.

Gerçekleşen mücadele ile 18. Galibiyetini alan Anadolu Efes ekibi, liderlik koltuğunu İspanya ekibine bırakmamış oldu.

Ligin ikinci sırasında yer alan Madrid ekibi, mücadeye 14-5 önde başlasa da, ardından Shane Larkin’in atmış olduğu serbest vuruş basketleri ile ilk çeyrek 20-20 beraber şekilde sonuçlanmış oldu.

İlk yarının sonlarına gidildiğinde iki ekip arasında da kıyasıya gerçekleşen mücadele, yarının sonuna doğru 43-40 temsilcimizin üstünlüğü ile maça ara verildi.

İkinci devre boyunca da baskınlığını kaybetmeyen iki ekip arasındaki kıran kırana gerçekleşen mücadelede, hem savunma hem de hücum konusunda baskın olundu. Ergin Ataman’ın yönetiminde olan ekip, sahip olduğu üstünlüğü son saniyelere kadar kaybetmemek adına parkede çok çaba sarf etti.

Mücadelenin Yıldız İsmi: Shane Larkin

Farkın 1’e kadar indiği saniyeler olsa dahi, büyük mücadele Anadolu Efes ekibinin 80-75 üstünlüğü ile sona erdi. Mücadelenin yıldız ismi ise Shane Larkin oldu.