20 Haziran 2024

CSKA Doktoru da Covid’e Yakalandı

CSKA Moskova‘nın takım doktoru Roman Abzhelilov, TASS’ın haberine göre Covid-19 tanısıyla Moskova’da hastaneye kaldırıldı.

Ülkede şimdiye kadar 114.431 kişi hastalığa yakalanmış durumda ve resmi bigilere göre 13.220 kişi hastalığı yenerken 1.169 kişi de vefat etti.

Hatırlayacağınız üzere VTB Lig, öncelikle 10 Nisan’a kadar askıya alınmış ama sonrasında 2019-20 sezonunun tamamen iptal edilmesine karar verilmişti. Bu kararın temel nedeni de Estonya temsilcisi Kalev’in bir üyesinin testinin pozitif çıkması ve kulübün sezonu tamamlamayacağını açıklamasıydı.

Euroleague yönetimi ise final kararını Mayıs sonunda verecek ve öne çıkan senaryo, normal sezonda kalan maçların artı play-off maçlarının 4 şehirden (Kaunas, Atina, Köln, Belgrad) birinin ev sahipliğinde oynatılması.

Bir kez daha görüyoruz ki maçları seyircisiz oynatmak bir çözüm değil. Takımların görevlileri, hakemler, oyuncular, salon çalışanları, basın mensupları… Bu insanlar da salonda olacaklar eğer maçlar başlarsa, dolayısıyla riski azaltmıyorsunuz maçları taraftarsız oynatarak…