20 Haziran 2024
NBA

NBA Komiseri Adam Silver 2020-2021 Sezonunu Aralık Ayında Başlatmak İstiyor

Kovid-19 salgını yüzünden oyuncular birliği NBPA ile lig yönetimi arasında 2020-2021 sezonun başlangıç tarihi konusundaki anlaşmazlık sürüyor. NBA Komiseri Adam Silver ve lig ofisi, 2020-21 NBA sezonuna Noel öncesi bir başlangıç ​​için bastırıyor. NBPA, Martin Luther King Günü’nü (18 Ocak) olası başlangıç ​​tarihi olarak görüyor.

ESPN’nin raporlarına göre Silver, geçtiğimiz pazartesi günü takım GM’leriyle bir araya geldi. Yapılan tele konferans görüşmesi sırasında üst düzey basketbol yöneticilerine 2020-21 sezonuna Noel Günü’nden önce başlama ve potansiyel olarak yüz milyonlarca dolarlık gelir elde etme olasılığı hakkında az zamanları kaldığını belirtti. NBPA ile görüşmeler hafta sonu ve pazartesi günü devam etti. Ancak sendikanın 22 Aralık’ın başlangıcına rıza gösterememesi ve kısaltılmış 72 maçlık normal sezon, açılıştan sadece birkaç gün önce, rapora göre belirsizliği ortaya koydu. Noel öncesi başlangıç için takımların1 Aralık civarında eğitim kamplarını başlatması gerekiyor.

ESPN’e göre Noel öncesi başlangıçta bir anlaşmaya varılabileceği konusunda hala iyimserlik var. Daha önce bildirildiği gibi, sezona Aralık ayında başlama planı başarısız olursa, NBA 500 milyon ila 1 milyar dolar arasında önemli bir gelir kaybına uğrayabilir.