20 Haziran 2024

De Colo, Euroleague Sezonunun Devam Etme Olasılığını Değerlendirdi

Fenerbahaçe Beko‘nun Fransız yıldızı Nando De Colo, 2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonunun devam etme olasılığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz gibi Euroleague sezonuna corona önlemleri nedeniyle ara verilmişti ve yaklaşık 1 aydır sezona devam edilemiyor. O günden beri de lig yönetimi tüm geilişmeleri takip ederek alternatif senaryolar hazırlıyorlar. Ancak halen net bir plan ortaya çıkamadıklar ortaya salgının da etkisini arttırmasından dolayı.

Sarı lacivertlilerin yıldız guardı De Colo da ülkesinin basın organlarından La Voix Du Nord’a verdiği röportajda Euroleague yönetiminin sezona devam etme çalışmalarını değerlendirdi:

EuroLeague’in sezonun bitirilmesi ihtimalini kovaladığını görüyorum. Bu bana tutarsız bir çaba gibi görünüyor. İşin ekonomik tarafını anlayabiliyorum ama oyuncuların hakkını da düşünmelisiniz. En önemli şey herkesin sağlığı.

Geçtiğimiz günlerde Euroleague’de Son 10 Yılın En İyi Takımı’na seçilme başarısı göstermiş olan De Colo, yetenekleri dışında zekasıyla da büyüleyen bir guard. Bu açıklamasında da gayet mantıklı ve zekice düşüncesini ortaya koymuş. Oyuncuların hiç çalışmadan 1 ay ara vermesi, ki bu aranın en az 2-3 daha devam edeceğini söylemek yanlış olmaz, yaz tatilinden bile uzun bir süreç. Dolayısıyla oyuncuların yeniden ritim bulabilmeleri için en az 5-6 hafta gerekli olacak, bir de buna ülkelerinden geri gelecek oyuncuların 14 günlük karantine sürecini eklersek, sağlık ortamı sağlandığında lige başlayalım deseniz 6-8 haftalık bir hazırlık süreci gerekir. Bu da zaten yeni sezonun başlamasına denk geliyor… Dolayısıyla bence de bu sezonun oynanması konusunda zorlamanın bir anlamı yok artık.