20 Haziran 2024
Furkan Korkmaz

Furkan Korkmaz Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Yeni tip koronavirüs gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Furkan Korkmaz, evde idman yapmanın zorluğuna dikkat çekti.

Tüm dünyada etkisini her geçen gün artıran yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Bu süreçte tedbir gereği toplu antrenmanlar yapılmazken, sporcular ise evlerinde bireysel olarak çalışarak formlarını korumaya çalışıyorlar.

Gündeme ilişkin açıklama yapan milli basketbolcu Furkan Korkmaz da, uzun bir zamandır çembere top atmadığını söyleyerek, evde idman yapmanın çok zor olduğunu ifade etti.

Bu süreçte herkesin fedakarlıkta bulunması gerektiğini vurgulayan Korkmaz, her şey normale döndüğü zaman 1-2 gün içerisinde ritim yakalamanın mümkün olmayacağını söyledi.

Evde Futbol Oynamak Daha Çekici Geliyor

NBA ekiplerinden Philadeplhia’da forma giyen başarılı basketbolcumuz Furkan Korkmaz, koronavirüs salgınının bireysel bir konu olmadığının da altını çizdi. Herkesin bir sınavdan geçtiğini de açıklamalarında belirten milli sporcumuz, yaz mevsiminde dahi bu kadar izinleri olmadığını söyledi. 12 Mart gününden bu yana da evde olduğunu ekleyen Korkmaz, film ve dizi izlediğini ve FIFA oynadığını söyledi.

Çok fazla basketbolun içerisinde olduğu için de evde futbol oynamanın daha çekici geldiğini itiraf eden milli basketbolcu, basketbola başlamadan önce de futbol oynadığını da ekledi.