29 Mayıs 2024
Luigi Datome

Luigi Datome’den Türkiye’ye Teşekkür Mesajı Geldi

Fenerbahçe Beko ekibinde forma giyen İtalyan yıldız oyuncu Luigi Datome sarı lacivertli kulübe ilişkin açıklamalarda bulundu. Son derece duygusal sözlere yer veren başarılı basketbolcu, İtalya’ya ilk yardım eden ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirtti. Türkiye’deki koronavirüs rakamlarını da gördüklerini belirten sporcu, bu şekilde devam edip daha da iyiye gidilmesi adına da dileklerde bulundu.

 

Fenerbahçe Beko ekibinde forma terleten İtalyan yıldız Luigi Datome, Türkiye’ye ilişkin duygusal açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını sürecinde İtalya’ya gönderilen yardımlar için minnettar olduğunu da belirten sarı lacivertli basketbolcu, iyi dileklerde de bulundu.

 

Medyada Daha Çok Yer Almalı

 

Sarı lacivertil takımda 5’inci sezonunu geçirmekte olan İtalyan basketbolcu, Türkiye ile tıbbi yardım sebebiyle gurur duyduğunu ifade etti. Ayrıca yardım eden ilk ülkelerden biri olduğunun da altını çizen Datome, şu anda ise birlik olma zamanı olduğunu belirtti. Bu sebeple de bu tarz yardım meselelerinin medyada daha fazla yer alması gerektiğine dikkat çekti.

 

Öte yandan Türkiye’yi de çok özlediğini söyleyen yıldız oyuncu, yaşanan acı durum sebebiyle de evde kalınması gerektiğini ekledi.

 

Takımın Başantrenörü Obradovic ile ilgili de esprili dil kullanan oyuncu, kendisinin sabah uyandığında hiç tıraş olmadan güne devam etmesinin keyfini yaşamış olduğunu ifade etti.