18 Nisan 2024

Mitchell ile Gobert Arasındaki Buzlar Eriyor

Utah Jazz‘ın yıldızları Rudy Gobert ile Donovan Mitchell‘ın Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasıyla ikilinin arasının bozulduğu haberleri ABD basınını oldukça fazla meşgul etmişti.

Jazz’ın başkan yardımcısı Dennis Lindsey, Salt Lake Tribune’e yaptığı açıklamalarda ikilinin aralarını düzeltme konusunda istekli olduklarını, buzları eritmelerinin sorun olmayacağını dile getirdi.

Öncesinde çıkan haberlerde, Gobert’in hastalığı kaptığı ilk dönemde sorumsuz hareketler yaptığı ve etrafındaki insanları da tehlikeye attığı belirtilmişti. Tabi bu dönem de Mitchell’ın da testleri pozitif çıkınca yıldız skorer hastalığına Gobert’in sebep olabileceğini belirtip onu suçlamıştı. Tabiki Mitchell’ın Gobert’ten direkt olarak kapıp kapmadığını anlamanın bir yolu yok bilimsel olarak.

Ancak ikili arasında yaşanan bu gerginliğin ciddi boyutlara ulaştığı haberleri çıkmış ve hatta Jazz’ın iki yıldızından birinden vazgeçerek takaslamak yolunda kalabileceği bile yazılmıştı. Ancak Lindsey’in açıklamalarının ardından bu olasılığın artık konuşulmayacağını söyleyebiliriz.

2.16 metre boyunda olan 27 yaşındaki Fransız uzun, sezon askıya alınana kadar 62 maçta ortalama 34.6 dakika süre alırken 15.1 sayı, 13.7 ribaund, 1.5 asist, 2.0 blok istatistikleri ile kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçiriyordu.

1.91 metre boyunda olan 23 yaşındaki yıldız skorer ise 63 maçta ortalama 34.4 dakika süre alırken 24.2 sayı, 4.4 ribaund, 4.2 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile takımına liderlik ediyordu.