27 Mayıs 2024
Ahmet Bozbey

Ahmet Bozbey’den Liglerin Durumuna İlişkin Açıklama

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol Kulübü Genel Menajeri Ahmet Bozbey önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs sebebiyle ara verilen bu süreçte liglerin tescil edilmesi kararının verilmesi gerektiğini de vurguladı.

 

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte maçların ne zaman başlayacağı merak konusu olurken, bazı spor kulüpleri ise tescil kararını desteklemişti.

 

Sporcuların uzun bir zaman diliminin ardından fiziksel anlamda yetersizliğinin yanı sıra mental açıdan da sıkıntı yaşanacağı için maçların oynanması çok kişi tarafından talep ediliyordu.

 

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol Kulübü Genel Menajeri Ahmet Bozbey de, bu süreçte liglerin tesciline sıcak baktığını ifade etti.

 

Belirsiz Durumlar Var

 

19 Mart’tan bu yana liglerin ertelenmesine ilişkin konuşan Bozbey, o günden sonra yabancı oyuncuların ülkelerine döndüğünü belirtti. Öte yandan yerli basketbolcuların ise kendi memleketlerine gittiğini ekledi.

 

Salgın sürecinin dünyada hala zor bir şekilde yaşanmaya devam ettiğini vurgulayan Genel Menajer, yaklaşık olarak 1 ay önce Süper Lig kulüplerinin federasyonla toplantı yaptığını vurguladı. Çoğunluğun da liglerin tescilini önerdiğini söyleyerek, bu durumun ise ardını doldurması gerektiğini ekledi.

 

Düşmenin olup olmayacağının da belirli olmadığına dikkat çeken Bozbey, kimlerin Avrupa liglerine gideceğinin ise belirsiz olduğunun altını çizdi.