19 Ağustos 2022

İDDİA: Lakers Takımı Güçlendirmek İçin Draft Haklarını Gönderebilir

2021-22 NBA sezonu Los Angeles Lakers için tam bir hayal kırıklığı oldu. Anthony Davis ve LeBron James’in sezon içinde yaşadığı sakatlıklar ve Rusell Westbrook’un Lakers’in oyununa adapte olamaması sezonun erken sonlanmasına yol açtı.

Yaz döneminde takıma üçüncü süper yıldız olarak eklenen Russell Westbrook Lakers’taki ilk sezonunda tam manasıyla hayal kırıklığı yarattı. Normal sezonu 33 galibiyetle batıda 11. Sırada tamamlayan Los Angeles ekibi, başarısızlığın ardından önce koç Frank Vogel ile yolları ayırdı. Kulüp yönetiminin bundan sonraki hamlesinin ise takıma bir türlü uyum sağlamayan Russell Westbrook’u takas etmek olduğu ileri sürüldü.

The Athletic’ten Jovan Buha’nın haberine göre, Lakers, kontratı 2023 yazında sona erecek Westbrook’u takımdan göndermek ve kadroyu iyileştirmek için 2027 ve 2029 yıllarına ait draft haklarını takas etmeyi düşünebilir.

Russell Westbrook bu sezon Lakers ile 78 maça çıkarken saha içinden %44 isabetle 18.5 sayı, 7.4 ribaunt ve 7.1 asist ve 3.8 top kaybıyla oynadı. Sezon başından beri LeBron James ve Anthony Davis ile bir türlü istenen uyumu yakalayamayan 33 yaşındaki yıldız gard için Lakers takas döneminde Houston Rockets ile pazarlık etmişti.

2023 yazında serbest kalacak Rusell Westbrook önümüzdeki yıl 47 milyon dolar kazanacak. Takımda LeBron James’in de 2023 yılında serbest kalacağı düşünüldüğünde Los Angeles temsilcisinin kadroyu iyileştirmek için ilk tur korumalı draft haklarından birinden feragat etmesi yüksel olasılık.