11 Ağustos 2022

Trae Young, Miami Heat Karşısında Duvara Çarptı

NBA playofflarında dün gece Miami Heat, FTX Arena’da Atlanta Hawks’ı 97-94 yenerek seriye noktayı koydu ve konferans yarı finallerine yükseldi. Trae Young, play-in turnuvasında takımını sırtlayıp ikinci kez playoff arenasında boy gösterirken Miami karşısında performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Atlanta Hawks’ın yıldız gardı, Miami Heat’in baskılı savunması karşısında beş maç sonunda %31 saha içi isabeti ve %18.4 üçlük oranıyla sadece 15.4 sayı üretebildi. Normal sezonda Hawks ile 76 maça çıkan 23 yaşındaki yıldız oyun kurucu, %46 saha içi isabeti ve %38.2 üçlük isabet oranıyla 28.6 sayı ortalaması yakalamıştı. Hayal kırıklığı yaratan bu performansıyla Trae Young normal sezona kıyasla playoffta sayı ortalaması olarak en büyük düşüşü yaşayan oyuncu oldu.

Oklahoma çıkışlı gard, Miami Heat’in baskılı savunması karşısında beş maç sonunda 22 şut isabeti bulabildi ve 30 top kaybı yaparak bu alanda NBA rekorunu kırmış oldu.

Yıldız oyuncu, geçtiğimiz sezon takımını konferans finallerine taşırken maç başına 28.8 sayı ve 9.5 asist ortalamaları yakalamıştı. Young’un bu kötü performansında başrolü oynayan Miami Heat’in savunma kurgusuna şapka çıkarmak gerekiyor.