20 Haziran 2024
NBA

NBA Maçlarının Geleceği İçin Planlama Yapılıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün en fazla can aldığı ülke açık aça Amerika Birleşik Devletleri oldu. Bu süreçte spor faaliyetlerini de durma noktasına getiren salgın, Amerikan Basketbol Ligi NBA’de de aynı etkiyi yarattı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle askıya alınan NBA liginin 2019-2020 sezonunun kalan maçlarının ise ne zaman oynanacağı bu süreçte büyük bir merak konusu oldu. Konuya ilişkin çok çeşitli iddialar ortaya atılırken, mücadelelerin ise Temmuz ayının sonundan sonra tek bir şehirde olacak şekilde yapılması planlanıyor. Buna dair görüşmelerin yapıldığı sürecin sonucunda verilecek kararı ise ülkenin salgınla gidişatı belirleyecek.

Tek Şehirde Olması Planlanıyor

Konuya ilişkin NBA tarafından yapılan açıklamada, Ulusal Basketbol Oyuncular Birliği ile çalışmaların sonrasında, Florida eyaletine bağlı olan Orlando şehri işaret etildi. Şehirde yer alan ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde tüm maçların oynanması için de The Walt Disney şirketi ile görüşmeler yapıldığı bilgisi edinildi.

Ayrıca açıklamada, antrenmanların ve maçların da tek bir merkezde olmasının planlanmakta olduğu öğrenildi.

Organizasyonlarda bulunacak herkesin sağlığının ise bu durumda öncelikli olduğu belirtilirken, halk sağlığı uzmanları ve hükümet yetkilileri ile çalışmalar yapıldığı eklendi.

Gerekli sağlık protokolleri üzerindeki çalışmaların ardından, 11 Mart’ta ara verilen liglerin geleceği de netleşmiş olacak.

Güncel Yazılar