20 Nisan 2024

NBA Play Off: Los Angeles Lakers – Denver Nuggets Önizleme

NBA Play Off heyecanında dördüncü maçlar başlarken Batı Konferansı finalinde Los Angeles Lakers, evinde Denver Nuggets’i konuk ediyor.

NBA’de finallere kısa bir süre kala her iki konferansta da baskın sonuçlar göze çarpıyor. Denver Nuggets, serinin ilk 3 maçı itibariyle 3-0’lk üstünlüğü yakalamış durumda. Jokic’in önderliğinde yine müthiş bir sezon geçiriyorlar. Üstelik bu kez finale de oldukça yakınlar. Pandemi sezonunda diş geçiremedikleri Lakers karşısında 3 maçtır net skorlarla galip gelmeyi bildiler. Los Angeles Lakers ise müthiş bir Play Off dönemi geçirmesinin ardından Denver karşısında mucize arayacak. Fakat şu ana kadar hiçbir konferans finalinde 3-0’dan geri dönülmedi. Bu bağlamda da ev sahibinin şansının çok çok düşük olduğunu unutmamak gerekiyor. Evinde alacağı bir galibiyet ile seriyi 3-1’e getirseler dahi, sonraki maçlarda rakiplerine diş geçirmeleri oldukça zor.

Lakers İmkansızı Başarabilecek mi?

Los Angeles Lakers, Play-in’den gelerek ulaşabileceği en doruk seviyeye ulaştı diyebiliriz. Zira kadro kaliteleri, eledikleri takımlara baktığımızda arka planda kalmaya yakın. Play Off’larda Memphis ve Golden State Warriors karşısında müthiş performanslar göstererek konferans finaline kadar yürümeyi bildiler. Anthony Davis ve LeBron James ikilisinin yanında, yan parçalar da finale kadar oldukça iyi çalıştı. Fakat bu aşamada karşılarında adeta canavar olarak nitelendirilebilecek bir takım var. Zira Jokic’i 30 sayının altında tutsalar dahi Denver’in diğer parçaları katkı veriyor. Dolayısıyla bileğinin bükülmesi oldukça güç bir ekip karşısında 3-0 geriye düştüler. Seriyi çevirmeleri imkansıza yakın olsa da, seyircileri önünde en azından bir maç kazanmak isteyeceklerdir.

Denver Rakibini Süpürecek mi?

Denver Nuggets ise sezon genelinde olduğu gibi etkili performansını sürdürüyor. Jokic ve Murray başta olmak üzere tüm takım NBA finallerine odaklanmış durumda. Serinin ilk 3 maçını kazanarak rakibinin direncini tamamen kırdılar. Bu gece kaybetseler dahi, sonrasında telafi edebilecekleri 3 maç daha var. Miami – Boston serisinin uzama olasılığı, bu seriye göre daha güçlü. Dolayısıyla işi bu gece bitirip, sonrasında ekstra dinlenme şansı bulabilirler. Bu noktada da Jokic ve arkadaşları, seriyi deplasmanda bitirerek finale yürümek isteyecek.