18 Temmuz 2024

Doğuş Balbay: Umarım Güzel Bir Galibiyet Alırız

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın tecrübeli guardı Doğuş Balbay, “Umarım şölen şeklinde güzel bir galibiyet alırız hep beraber kutlarız” şeklinde açıklamada bulundu.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde bugün Ankara’da Hollanda ile önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Milli formayı tecrübeli tecrübeli isimlerden Doğuş Balbay, maçla ilgili açıklamalarda bulundu. Tecrübeli guard, rakip takım Hollanda’nın basketbol ekolü olan bir ülke olmadığını ancak yine de onları sıkı bir şekilde analiz ettiklerini ve hiç hafife alınacak bir ekip olmadıklarını belirterek, “Ciddiyetle işimizi yapmamız lazım. Kendi seyircimiz önünde hazır bir şekilde çıkıp galip gelmemiz gerekiyor. Umarım antrenmanda uyguladıklarımızı maça yansıtırız diye düşünüyorum. Sert bir maç olacak. Bizim de sert başlamamız lazım. Söylediğim gibi hafife alırsak sıkıntı yaşayabiliriz” açıklamalarını yaptı.

“Tribünler Ekstra Güç Kaynağımız”

Tecrübeli milli basketbolcu ve guard Doğuş Balbay, Ankara seyircisinin salonu her zamanki gibi dolduracağını vurgulayarak, “Ankara seyircisi bizi hiç yalnız bırakmıyor, her zaman yanımızdalar. Hiç şüphem yok ki bütün tribünler dolu olacak, coşkuyla bizi destekleyecekler. Bize ekstra güç kuvvet veriyorlar. Umarım şölen şeklinde güzel bir galibiyet alırız ve hep beraber kutlarız” dedi.

“Shane Larkin Türk Basketbolu İçin Çok Önemli Bir Değer Olacak”

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde Final Four hedefiyle yoluna emin adımlarla devam eden kulübü Anadolu Efes’te beraber forma giydiği Shane Larkin’in milli takıma girmesi ile ilgili tecrübeli oyuncu Doğuş Balbay, Shane’nin ne kadar iyi bir basketbolcu ve ne kadar iyi bir kişilik olduğunu herkesin bildiğini ve takdir ettiğini söyleyerek şu açıklamaları yaptı: “Shane Larkin’in Türk basketboluna değer katacağına hiç şüphemiz yok. O da iyileştiğinde aramızda olacak inşallah. Bence ilerisi için çok parlak çok iyi oldu. Umarım başarılarımızda çok katkısı olur.”

Tecrübeli basketbolcu Doğuş Balbay, bugün oynanacak maç için hazır olduklarını ve Ankara seyircisinin de desteğiyle parkeden galip ayrılan taraf olacaklarını vurgulayarak açıklamalarını sonlandırdı.