18 Nisan 2024

Doğuş Balbay: Güzel Bir Ekibimiz Var

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hollanda ve İsveç ile maç yapacak. A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncusu Doğuş Balbay, şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamalarda ‘’Güzel bir ekibimiz var. Aramıza yeni katılan arkadaşlar var. Birbirini tanıyan, birbiriyle oynayan arkadaşlarımız var. O yüzden güzel birliktelik olacak. Kısa dönemi çok iyi geçirip iki maça da yüzde 100’ümüzle hazırlanmak istiyoruz.’’ dedi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncularından Doğuş Balbay FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında 21 Şubat Cuma günü Hollanda ve 24 Şubat pazartesi günü ise İsveç ile karşılaşacak. Balbay, milli takımın önlerindeki maçlar ile ilgili açıklamalarda bulundu

Türk Milli Takımı Formasının Ne Kadar Önemli Olduğunu Bilincindeyiz

Doğuş, yaptığı açıklamalarda “Güzel bir ekibimiz var. Aramıza yeni katılan arkadaşlar var. Birbirini tanıyan, birbiriyle oynayan arkadaşlarımız var. O yüzden güzel birliktelik olacak. Kısa dönemi çok iyi geçirip iki maça da yüzde 100’ümüzle hazırlanmak istiyoruz. Takım arkadaşlarımın hepsi birbirinden kaliteli oyuncular. Yerlerini doldurmak kolay değil. Fakat şu anki mevcut kadro da gayet iyi. Belki bazı tecrübe eksikliklerimiz olabilir ama sonuçta sonuna kadar mücadele eden, Türk Milli Takımı’nın formasının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan oyuncular var. O yüzden onlar da ellerinden geleni yapacaklardır.” ifadelerine yer verdi.

Taraftarlarımızın Destekleyeceğinden Şüphemiz Yok

Taraftarlarının onları yalnız bırakmadığı ile ilgili Doğuş, “Burada oynadığımız maçlarda bize her zaman ekstra güç verdiler. Salonu tıklım tıklım doldurup bizim motive olmamıza, daha enerjik oynamamıza yardımcı oldular. Bizi Hollanda maçında da destekleyeceklerine şüphemiz yok. Güzel bir enerji yakalayıp burada hep birlikte zafer kazanırız diye düşünüyorum.” değerlendirmelerinde bulundu.

Shane Larkin Milli Takımımıza Katıldığı İçin Mutluyuz

Genç basketbolcu, Anadolu Efes’ten takım arkadaşı Larkin ile ilgili olarak ‘’Shane Larkin milli takıma ilerleyen zamanda önemli katkılar sağlayacaktır. Larkin’in ne kadar kaliteli oyuncu olduğunu biliyoruz. Hem saha içinde hem de saha dışında nasıl bir karakter, profesyonel olduğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden Türk Milli Takımı ve Türk basketboluna katkısı tabii ki inanılmaz seviyede olacaktır. O yüzden biz de milli takımımıza katıldığı için mutluyuz.” şeklinde konuştu.