20 Nisan 2024
A Milli Basketbol

Larkin A Milli Basketbol Kadrosundan Çıkartıldı!

Shane Larkin A Milli Basketbol kadrosunda yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle yer almadı. Anadolu Efes ekibinin yıldız oyuncusunun 10 gün süreyle forma giyemeyeceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Anadolu Efes ekibinin yıldız ismi ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da olan Shane Larkin, yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle A Milli Basketbol kadrosundan çıkartıldı. FIBA 2021 Erkekler Şampiyonası Elemeleri’nde Hollanda ve İsveç ile karşı karşıya gelecek milli ekip içerisinde yer alamayacak olan oyuncunun, yaklaşık olarak 10 gün boyunca sakatlığı sebebiyle forma giyemeyeceği de edinilen bilgiler arasında yer aldı.

10 Gün Forma Giyemeyecek

Larkin’in sakatlık haberi de böylece FIBA 2021 Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde yer alamayacağının bir ön bilgisi oldu. A Milli Erkekler Basketbol Takımı’nın bu süreçte karşı karşıya geleceği ekipler ise Hollanda ve İsveç olacak.

 

Sakatlığı sebebiyle de 10 gün kadar forma giyemeyeceği açıklanan yetenekli milli basketbolcunun bu süreçte ay yıldızlı formayı giyemeyecek olması da üzüntü ile karşılanan haberler arasındaki yerini aldı.