19 Temmuz 2024
Zach Hankins

Zach Hankins Galatasaray Ekibine Transfer Oldu

Yeni sezon hazırlıklarını sıkı bir çalışma temposu ile sürdüren basketbol kulüpleri, kadrolarını daha fazla güçlendirmek adına çok çalışıyor. Bu süreçte transfer dönemini yoğun geçiren kulüplerden biri de Galatasaray oldu.

Gelecek sezon kadro yapılanması ile ilgili çok fazla adından söz ettiren Galatasaray Spor Kulübü, basketbol takımlarında adeta baştan yaratma durumuna girişti.

Sarı kırmızılı kulübün bir süredir gündeminde yer alan Amerikalı yıldız Zach Hankins de en fazla adı geçen isimlerden biriydi.

Edinilen bilgilere göre, sarı kırmızılı kulüp, başarılı sporcu ile anlaşmayı sağladı ve kadrosuna katmayı başardı.

Önümüzdeki sezonda yabancı rotasyonu için transfer çalışmalarını devam ettiren Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, kadrosuna ise bir isim daha katmış oldu.

1 Senelik Sözleşme İmzalandı

Önceki sezonda Maccabi Rishon LeZion ekibinde forma terleten Zach Hankins, gelecek sezonda Galatasaray formasını giymek için anlaşmaya vardı.

Sarı kırmızılı kulüple 1 senelik sözleşmeye imza atan başarılı basketbolcu, Avrıpa’daki ilk sezonunu ise Nymburk ile geçirmişti.

24 yaşında olan başarılı sporcu, Çek ekibinde ise toplamda 12.7 sayı, 5.2 ribaunt ve 1 asist ortalamalarına sahip olmayı başardı.

Koronavirüs pandemisinin ardından ise Çekya’da ligin tamamlanmasının ardından, Maccabi Rishon LeZion’a transfer olmuştu.

İsrail’de takımıyla final mücadelesinde yer alan Hankins, 12.5 sayı, 6.6 ribaunt ortalamalarına sahip oldu.

Güncel Yazılar