19 Temmuz 2024
Igor Kokoskov

Başantrenör Igor Kokoskov İstanbul’a Geldi

Koronavirüs salgını sonrasında Zeljko Obradovic yerine Fenerbahçe Beko ekibinin başına geçen Igor Kokoskov, Amerika’dan ayrıldı. Gelecek sezon hazırlıklarına katılmak için yola çıkan başantrenörün ülkeden ayrıldığına ilişkin açıklama NBA ekibi Sacramento Kings’ten geldi.

NBA ekiplerinden biri olan Sacramento Kings tarafından yapılan açıklamada, takımın asistan koçunun Orlando’daki ESPN Wide World Spor Kompleksi’nden ayrıldığı ifade edildi.

Sabah saatlerinde ayrıldığı öğrenilen Igor Kokoskov, yeni görevi öncesinde hazırlıklar için İstanbul’a geldi.

Yeni sezon öncesinde Fenerbahçe Beko ekibinin hazırlık çalışmalarına başlamak için ülkeden ayrılan Igor Kokoskov için kulüpten de başarı dilekleri geldi.

Sacramento Kings’in Başantrenörü Luke Walton, başarılı dönem dileklerinde bulunarak, kendisinin teknik ekibin değerli isimlerinden biri olduğunu ekledi.

Orlando’dan ayrılmasına rağmen, oyunculara yol gösterme hususundaki doğal kabiliyeti, takıma ilham vermesinin de devam edeceğinin bilgisini verdi.

19 Sezon NBA Kariyeri Var

Sırbistan Milli Takımı’nın başında 2019 yılında başantrenör olarak getirilen deneyimli basketbol koçu, 19 sezon boyunca da NBA’de çalıştı. Kariyeri sürecinde Orlando Magic, Utah Jazz, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons ve Los Angeles Clippers’ta da asistan koçu olarak görev aldı.

Öte yandan başarılı teknik isim, 2018-2019 yıllarında da Phoneix Suns ekibinde başantrenör olarak görev aldı.

Güncel Yazılar