19 Temmuz 2024
Scottie Wilbekin

Fenerbahçe Beko Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden ve Türkiye temsilcisi olan Fenerbahçe Beko, gelecek sezona yönelik hazırlıklarına devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesi de bu dönemde etkili oldu.

Liglerin devam etmemesi nedeniyle, doğrudan yeni sezona odaklanan spor kulüpler, gelecek sezonda artık daha iddialı bir kadro kurmak ve şampiyonluk ilan etmenin peşine düştüler.

Bu süreçte ilk transfer çalışmalarına başlayan ekiplerin başında ise Fenerbahçe Beko geldi.

Kulüpte, koronavirüs salgını sonrasında adeta yaprak dökümü yaşanırken, Zeljko Obradovic’in gidişi de büyük bir sarsıntıya neden oldu. Fakat sarı lacivertli takım, tüm zorluklara rağmen yılmadan, yoluna devam etme kararı aldı.

Igor Kokoskov ile başantrenörlük hususunda anlaşan Sarı Kanarya, gelecek sezonun transfer çalışmalarına da başarılı basketbol koçunun önderliğinde başlamış oldu.

Kulübü İndirim istedi Kabul Etmedi

Bu dönemde kadrosuna katmış olduğu iddialı isimlerle gündem olan Fenerbahçe Beko için ise yeni bir basketbol yıldızının daha adı duyuldu.

Maccabi FOX Tel Aviv ekibinde forma terleten ve aynı zamanda Türk vatandaşlığına da sahip olan Scottie Wilbekin için yakın tabine başlayan kulüp, teklifini gönderdi.

Maccabi kulübünün zorlu dönemde sporcusundan indirim talep ettiği fakat başarılı basketbolcunun ise bu teklife sıcak bakmadığı da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar