27 Mayıs 2024
Zeljko Obradovic

Zeljko Obradovic İle İlgili Yeni Gelişme

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de 19 Mart günü askıya alınan liglerin ardından Fenerbahçe Beko ekibini Başantrenörü Zeljko Obradovic ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Salgın sebebiyle liglerin belirsizliği sürecinde ülkesine dönen basketbol koçunun durumuna ilişkin kararın 15 Haziran’a kadar belli olacağı ifade edildi.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Beko ekibinde gelecek sezon için planlamalar yapılmaya başladı. Sarı lacivertli kulübün Başantrenörü Zeljko Obradovic ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı.

Salgın sebebiyle liglerin süresiz askıya alındığı dönemde, ülkesine dönüş kararı alan basketbol koçunun, liglerin tescil edilmemesinin ardından dönmesine gerek kalmadı. Öte yandan sezon sonunda sözleşmesi sona erecek koçun, gelecek sezonda da Fenerbahçe ekibinin başında olup olmayacağı merak konusu oldu.

15 Haziran’a Kadar Belli Olacak

Bu süreçte küresel çapta yaşanan ekonomik kriz de, hem teknik isimlerin hem de sporcuların takımları ile arasına mesafe konmasına neden oldu.

Ödemelerde yaşanmakta olan aksamalar sebebiyle de Obradovic’in kontrat meselesi, büyük anlamda merak konusu oldu.

Bu süreçte oyuncular arasında yer alan Kostas Sloukas, takımdan ödeme sorunu nedeniyle ayrılma kararı aldı. Olimpia Milano ekibinin de Datome için iyi bir teklif vermiş olduğu da ortaya atılan iddialardan biri oldu. Kulüpte çalıştırıcının devam edip etmeyeceğine ilişkin durumun da 15 Haziran gününe kadar belli olacağı öğrenildi.

Güncel Yazılar