26 Mayıs 2024
Milan Macvan

Milan Macvan Basketbolu Bıraktığını Duyurdu

Eski sezonlarda Galatasaray ekibinde forma terleten Sırp basketbolcu Milan Macvan, 30 yaşında basketbolu bıraktığını açıkladı. Diz sakatlıklarından dolayı kariyerine devam edemeyeceğine karar veren sporcunun bu durumu ise herkesi üzdü. Sporcu ayrıca Maccabi Tel Aviv, Partizan, Hemofarm, EA7 Emporio Armani ve Bayern Münih ekibinde de forma giymişti.

Geçmiş süreçte Galatasaray ekibinde forma terletmiş olan Sırp basketbolcu Milan Macvan, üzücü haberin bilgisini paylaştı. Henüz 30 yaşında olmasına rağmen basketbola devam etmeme kararı alan sporcunun, bu kararında etkili olan durumun ise sakatlıkları olduğu öğrenildi.

Sporcunun kararını ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaşması, spor dünyasında gündem oldu. Başarılı basketbolcu yapmış olduğu açıklamada, diz sakatlıkları sebebiyle profesyonel oyunculuk kariyerine son verdiğinin bilgisini verdi. Ayrıca kendisine katkıda bulunan tüm antrenörlere, takım arkadaşlarına ve taraftara da teşekkür dileklerini iletti.

Şampiyonluk Sevinci Yaşamıştı

Basketbol oynamanın ve basketbolcu olmanın çocukluk hayali olduğunu söyleyen Milan Macvan, bundan sonraki kariyerinde de basketboldan ayrılmayacağını da belirtti. Ve basketbolun içinde olacağının da bilgisini verdi.

30 yaşındaki başarılı sporcu, basketbol kariyeri sürecinde, Maccabi Tel Aviv, Partizan, Hemofarm, Galatasaray, EA7 Emporio Armani ve Bayern Münih’te forma giydi. Sporcu ayrıca sarı kırmızılı takımda oynadığı 2012-2013 sezonunda da ligde şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Güncel Yazılar