18 Temmuz 2024
Galatasaray

Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak’ın Açıklaması Gündem Oldu

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, koronavirüs sebebiyle yaşanan kriz döneminde önemli açıklamalarda bulundu. Kovid-19 teşhisinin ardından virüsü atlayan ve sağlığına kavuşan sarı kırmızılı yönetici, katıldığı programda söyledikleri ile de gündem oldu.

Albayrak’ın amatör kulüplerin kapatılmasına ilişkin yapmış olduğu açıklamanın, söz konusu günlerde gündemde dahi yer almadığı belirtildi. Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz’in de, yapılan bu açıklamadan son derece rahatsız olduğu bilgisi edinildi.

Duruma ilişkin düzeltmenin de ilerleyen günlerde yapılacağı, yine edinilen bilgiler arasındaki yerini aldı. Konuya ilişkin yapılan yorumlarda ise, Abdurrahim Albayrak’ın aslında durumun ne kadar ciddi olduğunu açıklamaya çalıştığı belirtildi.

Alınacak kararlar arasında ise amatör branşlarda tamamen yerli sporcular ile mücadele edilebileceği söylendi. Ülkede ayrıca pek çok amatör branşı getirenin de Galatasaray olduğuna dikkat çekildi.

Doğa Sigorta Sözleşmesi

Sponsorların tamamen çekildiğine ilişkin yapmış olduğu açıklamalar da yine gündeme gelen diğer bir konu oldu. Fakat sponsor ödemeleri ile ilgili olarak da genel bir sorun olmadığı ifade edildi.

Bir senelik opsiyonu olan Galatasaray forma sponsoru Terra Pizza’nın gelecek sezonda devam edip etmeyeceğine ilişkin henüz net bir karar yok. Öte yandan basketbolda sponsor olan Doğa Sigorta’nın ekonomik gelişmeye ilişkin ödemelerini yapsa da sözleşmesi sona ermiş olacak. Gelecek sezona dair görüşmelerin ise ne olacağı henüz bilinmiyor.