19 Temmuz 2024
Eurocup

Galatasaray Doğa Sigorta Son 16 Turu’nda Eurocup’a Veda Eden Ekip Oldu

Avrupa Kupası’nda son 16 Turu G Grubu maçında Galatasaray Doğa Sigorta ve Rytas Vilnius ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 83-75 skorla sona erdi. Oyun sonucunda sarı kırmızılı ekip EuroCup’a veda etmek durumunda kaldı.

Avrupa Kupası’nda son 16 Turu G Grubu müsabaka sürecinde Galatasaray Doğa Sigorta ve Rytas Vilnius ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 83-75 skorla sona erdi. Oyun sonunda sarı kırmızılı ekip aldığı mağlubiyet ile EuroCup’a veda etti.

Deplasman mücadelesinde yenilgi ile ayrılan cimbom ekibi, son 16 Turu G Grubu maçı ile Rytas Vilnuas ekibine karşı aldığı yenilgi ile, 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet ile Avrupa Kupası’na veda eden ekipler arasında yer aldı.

İki ekip arasında oynanan mücadele, Siemens Arena ekibinde gerçekleşti. Maçın ilk periyodu 20-12 skorla sona erdi. Geride kalan sarı kırmızılılar, ilk yarı sonucunda da üstün gelemedi ve ikinci periyotta da 43-27 skorla geriden gelmiş oldu.

Müsabakanın 3’üncü periyodunda da baskınlığını sürdüren ekip, son periyoda da 67-50 skorla üstünlüğünü sürdürürken, maçı da 83-75 skorla galip tamamlamış oldu.

Lige Geri Döndü

Bu oyunun ardından ise Galatasaray Doğa Sigorta ekibi, 7 Mart Cumartesi günü Darüşşafaka Tekfen karşısında lig maçı ile devam edecek. Sarı kırmızılı ekibin maçı Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda saat 17:30’da oynanacak.