18 Nisan 2024

TOFAŞ Kendi Evinde Darüşşafaka Ekibini 81-65 Skorla Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 8’inci haftasında TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekibi karşı karşıya geldi. Mücadele 81-65 skorla sona erdi. Kazanan ise Bursa temsilcisi oldu.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 8’inci hafta mücadelesi için TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Mücadelenin kazananı Bursa temsilcisi olurken, oyun ise 81-65 skorla sona erdi.

Mücadelenin Bursa Beşlisi

Bursa temsilcisinin kendi evinde mücadele ettiği oyun, Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynandı. TOFAŞ ekibi maça Ege Peksarı, Batın Tuna, Hamza Çelik, Berke Büyüktuncel ve Ege Demir beşlisi ile çıktı.

Oyunun ilk periyodu 25-19 skorla mavi yeşilli ekibin üstünlüğünde tamamlandı. İkinci çeyrekte de aynı üstün performansı gösteren ekip, soyunma odasına da Darüşşafaka karşısında 42-33 skorla üstün girmeyi başardı.

Mücadelenin üçüncü periyodunu da 61-48 farkla önde tamamlayan mavi yeşilli takım, mücadeleden 81-65 skorla da galip gelmeyi başardı.

Mücadele öncesinde ise iki ekibin oyuncuları ile beraber İdlib’te şehit düşen askerler anısına “Başımız Sağolsun” pankartı ile çıktılar ve müsabaka başlamadan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.