18 Temmuz 2024
Koronavirüs

Fenerbahçe Beko Endişesi Beşiktaş Sompo Ekibini De Sardı

Fenerbahçe Beko ekibinde bazı oyuncularda ve idari kadro çalışmalarında koronavirüs belirtilerinin tespiti sonrasında Beşiktaş Sompo ekibinde tedbirler başladı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Fenerbahçe Beko ekibinde bazı basketbolcularda ve idari kadro görevlilerinde koronavirüs belirtilerinin tespit edilmesi sebebiyle, son olarak 8 Mart günü sarı lacivertli ekiple karşı karşıya gelen Beşiktaş Sompo Sigorta ekibinde de tedbir amaçlı kontroller başladı.

Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen siyah beyazlı ekip de bu süreçte olası koronavirüs tehlikesine karşı tedbir için kontrol altına alındı.

Yabancı Kuralıyla Müsabakada Yer Almayanlar Da Vardı

Derbi müsabakasında forma giyen siyah beyazlı oyuncular arasında Efe Ergi Tırpancı, Ekrem Sancaklı, Leo Westermann, Melih Mahmutoğlu, Nikola Kalinic, Egehan Arna, Nando De Colo, Jan Vesely, Berkay Candan, Bobby Dixon, Ahmet Düverioğlu ve Joffrey Lauvergne yer almıştı.

Müsabakada yabancı kuralı sebebiyle ise Luigi Datome, Derrick Williams, James Nunnally, Kostas Sloukas ve Malcolm Thomas forma giymemişti. Duruma ilişkin açıklama yapan Beşiktaş yönetimi ise, kadrosundaki hiç kimsede koronavirüs belirtilerinin bulunmadığını vurguladı.