29 Mayıs 2024
Jordi Bertomeu

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu’dan Lig Durumuna İlişkin Mektup Geldi

Euroleague’nin üst düzey yöneticisi Jordi Bertomeu, kulüplere liglerin durumuna ilişkin kulüplere bir mektup göndererek alınan kararları bildirdi. Norveç basınında yer alan habere göre ise, Euroleague 30 Haziran’a kadar liglerin tamamlanmasını umut ediyor.

Euroleague’nin üst yöneticisi konumunda görev alan CEO Jordi Bertomeu, kulüplere liglerin durumuna ilişkin mektup göndererek durumu bildirdi.

Gönderilen mektupta, Panathinaikos, Olympiacos, Asvel, Maccabi Tel Aviv, Kızılyıldız gibi ekiplerin oyuncularına izin verildiği yazıldı. Öte yandan kontratların ise dondurulma kararı açıklandı.

30 Haziran’a Kadar Tamamlanması Umut Ediliyor

CEO’nun göndermiş olduğu mektuba göre, sponsorluk ve tüm gelirlerden yoksun olan tüm kulüplerin, son derece zor bir durumda olduğunu ifade ederken, Euroleague Oyuncular Birliği’nde de bu durumdan memnun olunmayacağını fakat herkesin sorumlu ve fedakar bir tavır sergilemesi gerektiğini de özellikle vurguladı.

Oyuncu ve koçlarla da tüm kontratların dondurulduğunu belirten Bertomeu, lig durumunun belli olacağı sürece kadar da herhangi bir ödeme yapamayacağını söyledi.

Öte yandan Norveç basınında yer alan habere göre ise Euroleague sezonunun 30 Haziran’a kadar tamamlanması yönünde düşünmeyi sürdürüyor. Fakat dünyadaki salgının gidişatı, ne yazık ki bunu doğrular nitelikte değil.