20 Nisan 2024

Euroleague 29. Hafta: Anadolu Efes – Partizan Önizleme

Euroleague 29. Hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, evinde Play Off potasında bulunan Partizan’ı konuk edecek.

Normal sezonun sonlarına yaklaştıkça heyecanı artan Euroleague’de temsilcimiz Anadolu Efes, hafta içerisinde oynadığı Real Madrid karşılaşmasını kazanarak hayati bir galibiyet elde etmişti. Çok kritik olan bu mücadeleyi kazanan Anadolu Efes, tekrardan Play Off iddiasını sürdürerek ilk 8’de yer bulmak adına rakiplerinin kaybetmesini bekliyor. Öte yandan Partizan ise 9 Mart’ta oynadığı Milano mücadelesinden ağır yara almış, müsabakayı 76-62’lik skorla kaybetmişti. Play Off yarışını oldukça yakından ilgilendiren mücadelede, iki takımın da mağlubiyete tahammülü yok. Bu sebeple de haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olarak öne çıkıyor.

Anadolu Efes Real’i Yendi, Nefes Aldı

Anadolu Efes, üst üste 2 sezon Euroleague şampiyonluğu yaşadıktan sonra bu yıla istediği gibi başlayamadı. Seri yakalayamayan ekibimiz, önce Larkin sonrasında da Micic’in sakatlıkları nedeniyle bir yıldızından hep mahrum kaldı. Play Off potasının dışında kalan Anadolu Efes, özellikle son 2 kritik mücadelesinde önce Kızılyıldız’a, ardından da Maccabi’ye farklı mağlup oldu. Alınan farklı yenilgilerin ardından Salı günü oynanan Real Madrid maçı ise tam anlamıyla ilaç oldu. Rakibini 90-89 ile geçen temsilcimiz, böylelikle yarıştaki iddiasını sürdürdü. Kendi iddiasını devam ettirmesinin yanı sıra liderlik yarışındaki rekabete de önemli bir darbe vurmuş oldu. Obradovic önderliğindeki Partizan’ı mağlup ederek, rakibiyle galibiyet sayılarını eşitlemek isteyecekler.

Partizan Yarışın İçinde Kalmak İstiyor

Sezona istediği gibi başlayamayan ekiplerden biri de Partizan diyebiliriz. Kötü bir başlangıç, ardından gelen iyi bir seri ve Sırp takımı, kendini yarışın içine dahil etti. Arka arkaya elde ettiği galibiyetlerle üst sıralara tırmanan Partizan, geçtiğimiz hafta Milano deplasmanında mağlup oldu. Play off potasının içinde kalsalar dahi, galibiyet farkının azalması ile tehlikeyi hissetmeye başladılar. Dante Exum, Kevin Punter ve Mathias Lessort gibi tehlikeli isimlere sahipler. Anadolu Efes’in iç sahadaki Maccabi performansı düşünüldüğünde, üç yıldızın da temsilcimize zorluk çıkarabileceği söylenebilir. Zira Partizan’ın da mağlubiyet halinde Play Off potasından uzaklaşması ihtimali var. Dolayısıyla Obradovic, Efes karşısında maksimum performansını verecektir.