26 Mayıs 2024
Pavel Astahkov

Khimki Genel Menajeri Açıklama Yaptı

Yeni tip koronavirüs sebebiyle tüm dünyada ligler süresiz olarak ertelenmiş durumda. Spor kulüpleri bu durumdan nasıl çıkacağı ise bilemiyor. Oyuncular antrenmanlarını takım olarak gerçekleştiremedikleri için ise evden çalışıyorlar.

Tüm dünyada her geçen gün etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerine de olumsuz yansıdı. Sporun sahalarda ve spor salonlarında yapılamadığı günlerde, oyuncular ise evlerinde çalışıyorlar. Antrenörler tarafından takım oyuncuları için evde antrenman programları hazırlanıyor.

Sporcular ise zorlu ve bilinmezliğin ciddi bir seviyede olduğu dönemde, formlarını bireysel çalışmalarla koruyorlar. Süreç son derece işin içinden çıkılmaz bir hal alsa da, bir yandan da transfer listeleri yeni sezon için hazırlanıyor.

Durumdan etkilenenler arasında ise Avrupa Ligi de yer alıyor. Khimki’nin Genel Menajeri olan Pavel Astahkov da Avrupa Ligi’nin geleceğine ilişkin önemli açıklamada bulundu.

Sezona Devam Edilme İsteğini Anlamıyorum

Avrupa Ligi ile ilgili konuşan Pavel Astahkov, hem Avrupa’da hem de Rusya’da her gün yeni vakaların ortaya çıktığını ifade etti. Epidemiğin ise tepe noktasına henüz ulaşılmadığı söylenmemesi sebebiyle, EuroLeague sezonunun tamamlanmasının istenmesini de anlamadığını ifade etti. Şampiyonanın tamamlanmaması durumunda şu an yarışmakta olan tüm takımların gelecek sezon içerisinde de yer almasının gerektiğini ifade eden menajer, turnuvadan birinin çıkartılıp, diğer sezonda başka bir takımın davet edilebilmesinin ise anlamsız olabileceğini belirtti.