19 Haziran 2024
NBA

NBA Yönetimi Yeni Adımlar İçin Mayıs Ayını Bekliyor

NBA yönetiminin coronavirüs tedbirleri nedeniyle süresiz olarak askıya alınan 2019-20 sezonu için nasıl aksiyonlar alacağı halen belirsizliğini koruyor.

NBA komisyoneri Adam Silver konu hakkında basketbolseverleri biraz olsun aydınlattı ve süreç hakkındaki kararlarını Mayıs ayında verebileceklerini dile getirdi.

Ligin resmi twitter hesabında düzenlenen canlı yayında söz alan Silver, şu ifadeleri kullandı:

Şunu kabul etmeliyiz ki, sezonun geleceğine ilişkin bir pozisyon alacağımız kararlar vermeyi en azından Nisan ayında düşünmüyoruz.

Hatırlayacağınız üzere 11 Mart gecesi Utah Jazz’ın Fransız pivotu Rudy Gobert’in corona testinin pozitif çıkması sonucu lig süresiz olarak askıya alınmış ve sonrasında 10 NBA oyuncusunun daha testleri pozitif çıkmıştı. Güzel haber ise bu oyuncuların tamamı hastalığı sorunsuz şekilde atlatmayı başardılar.

Ligin askıya alınması zaten NBA yönetimi ve kulüpler adına ciddi bir ekonomik sıkıntıya sebep olmuştu. Bu nedenle maçların tamamen oynatılmaması NBA’in net bir küçülmeye gitmesi anlamına gelecek. Bu olumsuz şartlarla beraber Silver ve yönetimi karar vermek için acele etmek istemiyor.