19 Temmuz 2024
Ertuğrul Erdoğan

Ertuğrul Erdoğan Basketbola İlişkin Konuştu

Galatasaray Doğa Sigorta ekibinde Başantrenör görevinde yer alan Ertuğrul Erdoğan, ligin durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglere süresiz olarak ara verilen dönemde, Galatasaray Doğa Sigorta ekibinin Başantrenörü olan Ertuğrul Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Sezon adına tekrardan basketbola olacak dönüşün çok gerçekçi olmadığını ifade eden Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle evde olunan dönemde neler yapıldığını da açıkladı.

Herkes Gibi Filmlere Ve Kitaplara Yöneldik

Süreç içerisinde herkesin yaptığı gibi filmlere ve kitaba odaklanmış olduklarını ifade etti. Sarı kırmızılı koç, geçmişteki maçları izlediklerini ve olabildiğinde bu dönemde zihnen sağlıklı kalmaya çalıştıklarını vurguladı.

Sarı kırmızılı takımda Amerikalı oyuncuların da ülkelerine döndüklerini söyledi. Ayrıca hoca bu dönemde de kendileri ile her gün görüştüklerini ve duruma ilişkin bilgi aldıklarını belirtti.

Türkiye’de de oyunculara verilen programlar olduğunu ifade etti. Ne kadar uygulanabildiğini bilmediğini ve basketbola bu sezon için geri dönüş olmasının pek de gerçekçi bir durum olmadığını dile getirdi.

Süreçte oyuncuların fiziksel olarak formlarını korumalarının yanı sıra, psikolojik anlamda da zihinsel desteğe ihtiyaç duydukları için bunu da sağlamaya çalıştıklarını belirten Galatasaray koçu, Amerikalı oyuncularla olan görüşmeleri neticesinde oradaki durumun da ciddi anlamda sıkıntılı bir sürece girdiğini söyledi.