29 Mayıs 2024

İspanyol Hakem Mendoza, Corona ile Öncephede Savaşıyor

İspanyol basket hakemlerinden Esperanza Mendoza, coronavirüs salgını ile ön cephede savaşıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını ile basketbol dünyasındaki isimler de ciddi şekilde mücadele ediyorlar. Kimileri bir çok insana sosyal medyadan ulaşabilmenin faydalarını kullanarak bilinçlendirme çalışmaları yaparken kimileri de önemli bağış etkinliklerinde yer alıyorlar. Ama belki de en dikkat çekici olanları bizzat bu savaşın içerisinde yer alanlar. İşte bu isimlerden birisi de İspanyol basketbol hakemi Esperanza Mendoza.

Libertad Digital’da yer alana habere göre, hakemlik mesleği dışında ayrıca sosyal eğitmenlik de yapan Mendoza, salgın esnasında Salamanca kentinde bulunan huzurevindeki yaşlı kişilerin bakımına destek olarak savaşta önemli bir görev edinmiş durumda.

Libertad Digital’ın haberine göre, hakemlik dışında sosyal eğitmenlik yapan Mendoza, bu yeteneklerini salgın esnasında Salamanca’da bulunan huzurevindeki yaşlı kişilerin bakımına yardımcı olarak değerlendirmeye karar vermiş.

Şahsi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Mendoza, geçen ay temsilcimiz Fenerbahçe ile Bourges arasındaki Euroleague Women çeyrek final maçını yönettikten sonra şuanda bulunduğu durumu hayal edemediğini ifade etti.