26 Mayıs 2024
Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu’ndan Gündeme İlişkin Açıklama Geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen liglere ilişkin açıklamada bulundu. Yapmış olduğu konuşmada basketbolun geleceği ile ilgili de görüşlerini ifade eden Türkoğlu, alınması gereken kararların olduğunu ve basketbolu söz konusu durum içerisine daha iyi hale nasıl getirebileceklerini düşündüklerini söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm liglerin süresiz olarak askıya alınmasına ve sezonların da ciddi bir belirsizlik içerisine girmesine neden oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Basketbolun durumuna ilişkin konuşan Türkoğlu, herkesin zor bir süreç yaşadığını ve bir sınavdan geçtiğini ifade etti. Öte yandan herkes için sabır dileklerinde de bulunarak, sürecin en sağlıklı şekilde atlatılması temennisinde de bulundu.

Federasyon Gereken Tüm Çalışmaları Yapıyor

Tüm ekibi bu süreçte eve gönderdiklerini de söyleyen Federasyon Başkanı, her biriyle de görüntülü olarak toplantılara devam ettiklerini ve bu süreçte alınması gereken önemli kararlar olduğuna da dikkat çekti.

Basketbolu söz konusu durumdan daha iyi hale nasıl getirebileceklerini düşündüklerini de söyleyen Hidayet Türkoğlu, en kısa zaman içerisinde de ekip olarak Türk basketbolunun fazla zarar görmesini engellemeye çalışacaklarını ifade etti.

Önemli olanın herkesin sağlığına kavuşması olduğunu da belirten Başkan, federasyon olarak da tüm çalışmaları yaptıklarını söyledi.