26 Mayıs 2024
Datome

Luigi Datome Koronavirüs Testlerine İlişkin Açıklama Yaptı

Fenerbahçe Beko ekibinin İtalyan oyuncusu Luigi Datome, sarı lacivertli ekipte pek çok kişinin grip olduğunu belirtti. Bu süreçte ise koronavirüs ile ilgili endişe duyan sporcuların kontrollerin ardından sonuçlarının beklenmiş olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Beko ekibinde forma giyen Luigi Datome, sarı lacivertli ekibin pek çok oyuncusunda grip yaşandığını söyledi. İtalyan yıldız, kendi ülkesinde yayın yapmakta olan bir duruma ilişkin açıklama yaptı.

Tüm dünyayı endişeli bir bekleyişe sokan yeni tip koronavirüs, Fenerbahçe Beko ekibini de vurmuştu. Bazı oyuncularda ve idari kadro çalışanlarında da virüse ilişkin belirtilerin olmasının ardından, pek çok oyuncunun bu durumu açıklığa kavuşturmak istediğini söyledi.

Fenerbahçe Beko Ekibinde Çoğu Kişi Grip Geçirdi Sonuçları Bekliyor

Takımdaki çoğu oyuncunun grip geçirmiş olduğunu ve koronavirüs ile ilgili şeyleri okuduktan sonra da durumun netleşmesini istediklerini belirten İtalyan oyuncu, sonuçları beklediklerini ifade etti.

Öte yandan Türkiye’deki durumu da değerlendiren Datome, İtalya’da başlayan karantina kararına saygı duyduğunu söyleyerek, Türkiye’de herhangi bir kısıtlama olmadığını fakat en akıllıca olanın dışarı çıkmaktan kaçınmak olduğunu belirtti.

Bazı dükkanların ve işletmelerin de kapatıldığını söyleyen basketbolcu, durumun bireysel seçimler olduğunu düşündüğünü, hükümetin de şimdilik bir engeli bulunmadığını söyledi.