29 Mayıs 2024
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Yönetiminden Koronavirüs Şüphesine İlişkin Açıklama Geldi

Küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, Türkiye’yi de günden güne etkisi altına almaya devam ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü de bu süreçte virüsten etkilenen ekipler arasında yer aldı. Takımda 6 sporcu ve 1 de idari çalışanda Covid-19 belirtilerine rastlanıldı.

Belirtiler sebebiyle taramadan geçen sarı lacivertli kulüpte, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nda tedbirler üzerine hastaneye yönlendirilen oyuncular için sarı lacivertli kulüpten açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre tüm ekip, detaylı test taraması için hastaneye gönderildi ve öncesinde laboratuvarda tükürük taramadan geçti.

Detaylı Tarama Testleri Gerçekleştirildi

Detaylı bir şekilde yeni tip koronavirüs tarama testinden geçmiş olan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı duruma ilişkin açıklama yaptı. Söz konusu açıklamaya göre sarı lacivertli kulüpte yaklaşık olarak 35 kişiye test uygulanmış olduğu, 6 basketbolcu ve 1 de idari kadro üyesinde ise koronavirüs belirtilerine rastlanmış olduğu bildirildi.

6 basketbolcu ve 1 idari kadro üyesinde koronavirüs belirtilerine rastlanması sebebiyle, tüm takımın detaylı bir şekilde tarama testinden geçtiği ve hastaneye yönlendirilmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan, sarı lacivertli ekibin öncelikli olarak tükürük testinden geçtiği ve Covid-19 belirtilerine rastlanmış olanların beraberinde tüm ekibin de hastaneye gönderilmiş olduğu öğrenildi.