18 Nisan 2024

Datome: “Oyuncular Olarak Ekonomik Sorunların Farkındayız.”

Datome, maçlar yeniden oynanacaksa bunun normal koşullar altında organize edilmesini gerektiğini belirtti.

Fenerbahçe Beko‘nun İtalyan yıldızı Gigi Datome, ülkesinin basın organlarından Corriere Dello Sport’a verdiği röportajda liglere verilen arayı ve bunun ekonomik etkilerini yorumladı.

Seyircisiz oynuyorsanız orada hala bir problem vardır ve oynamanın mantığı yoktur. Benim fikrimce, eğer bütün bunlar devam edecekse taraftarların olduğu ve normal biçimde seyahat edilen bir ortamda devam etmeli.

ELPA (Euroleague Oyuncular Birliği) başkanı ünvanına da sahip olan Datome, sezonun askıya alınmasının ekonomik etkileri hakkında da açıklamalarda yaptı.

ELBA olarak bu sorunun farkındayız. EuroLeague ile masaya oturmak ve bunun hakkında konuşmanın doğru olacağını düşünüyorum. Eğer benim düşündüğüm gibi sezon devam etmezse bir anlaşma bulmamız gerekecek.

Datome’nin belirttiği gibi sağlık anlamındaki güvenlik şartları tam olarak sağlanmadan sezona yeniden başlamak mantıklı görünmüyor ki corona riskinin tamamen azalması da kolay görünmüyor. Dolayısıyla en doğru karar sezonu tamamen iptal etmek olacak ve bu noktada Euroleague’in de diğer organizasyonlar gibi çözmesi gereken ana konulardan biri oyuncu kontratları olacak elbette.