19 Temmuz 2024
Fenerbahçe Beko

Şampiyon Fenerbahçe Beko

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final mücadelesi için Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 74-71 skorla sona erdi. Kupayı kazanan taraf ise sarı lacivertliler oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda Final heyecanı dün yaşandı. Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşanan mücadeleden galip ayrılan ve kupayı hak eden ekip sarı kanarya oldu.

Kıran kırana gerçekleşen oyun, iki takım için de basketbol severler için de nefes kesici bir heyecan tadında izlendi. Başkent’te karşı karşıya gelen iki takım da maçın büyük bir bölümünü eşitlik ile sürdürdü.

Oyuna 4-0 skorla başlayan Darüşşafaka Tekfen, iddialı bir giriş yaptı. Fakat çeyreğin devamında 4 faklı oyuncu ile 4-9 üstünlüğü yakalayan sarı lacivertliler oldu. İki ekibin de hücum konusunda birbirleriyle yarıştıkları maçta ilk çeyrek 11-13 kanaryanın üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarıda da iki ekibin de baskınlık kurması ile müsabaka hareketli başladı. Fakat ilk devrenin sonunda iki ekip de aynı skora ulaştı ve ikinci çeyrek 30-30 eşitlikle sonuçlandı.

Fark Kalmamıştı

Üçüncü çeyreğe ise daha iyi odaklanan ve hücumda daha etkili olan yeşil beyazlı ekip, daha sıkı bir şekilde başladı ve Tekfen ekibi 48-47 üçüncü periyodu üstün tamamladı.

Müsabakanın son çeyreğinde durumlar neredeyse eşit bir şekilde ilerledi. Kıran kırana müsabakanın sonucunda kazanan ise 74-71 skorla Fenerbahçe Beko oldu.