Rick Carlise Dallas Mavericks’den Ayrıldı

Posted by

NBA’in en elit koçları arasında gösterilen Dallas Mavericks’in baş antrenörü Rick Carlise, takımın sahibi Marc Cuban ile yaptığı görüşme sonrası görevinden ayrıldı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin duyurduğu habere göre Carlise önümüzdeki sezon Mavericks’in başında olmayacak.

Rick Carlise ESPN’e verdiği demeçte ayrılık kararıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Mark Cuban ile yatığım görüşme sonrası önümüzdeki sezon Dallas Mavericks’in başında olmayacağımı belirttim. Bu karar tamamen bana ait. Ailemle beraber burada geçirdiğim 13 sezon boyunca harika anılarım oldu. Dallas’ta harika çalışma arkadaşlarına sahiptim. Burası benim evim gibi. Ama artık kariyerimde yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini düşünüyorum.”

ESPN

61 yaşındaki Rick Carlise 2008 yılında Dallas Mavericks’in başına geçmişti. 2011 sezonunda NBA finallerinde Miami Heat’i geçerek takımını şampiyonluğa taşımıştı. Deneyimli koçun Mavericks ile iki senelik daha kontratı bulunuyordu.

Takım sahibi Mark Cuban ise ESPN’e verdiği demeçte Rick Carlise hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Rick Carlise sevdiğim bir figür. O sadece iyi bir koç değil; aynı zamanda iyi bir arkadaşımdı. İkimiz arasında yıllardır gelişen dostluk basketboldan fazlasını içeriyordu. Bunun değişeceğini düşünmüyorum.”

ESPN

Dallas Mavericks geçtiğimiz günlerde takımın genel menajeri Donnie Nelson ile yolları ayırmıştı. 24 senedir takımın genel menajeri olan Nelson’ın ayrılmasının ardından Luka Doncic bu ayrılığa çok şaşırdığını dile getirmişti. Rick Carlise’ın da görevden ayrılmasının ardından 2021 yazında Dallas Mavericks’i hareketli bir yaz dönemi bekliyor.

Dallas Mavericks son iki sezonda Rick Carlise yönetiminde batı konferansında play-off ilk turunda Los Angeles Clippers’a elenmekten kurtulamamıştı.